ست اداری چیست و چه کاربردی دارد؟ | وبلاگ گیفت سازان


 ست اداری چیست و چه کاربردی دارد؟

ست اداری چیست و چه کاربردی دارد؟

ست اداری، در واقع اوراق اداری است که شامل سربرگ، پاکت نامه، پوشه، کارت ویزیت و فولدر می باشد که در هر سازمان معتبری به چشم می خورد. طراحی و چاپ ست اداری در واقع اولین مرحله برای شروع کار یک شرکت و سازمان است که قصد تعامل و ارتباط با سایر شرکت ها را دارد. طراحی اوراق اداری اگر هوشمندانه و خلاقانه انجام شود، تاثیر فوق العاده ای برای تبلیغ و رتبه‌ی شرکت خواهد داشت. از این رو یکی از المان های مهمی که در طراحی ست اداری شما خودنمایی می‌کند و جلوه‌ی بصری خاصی به آن می‌بخشد، لوگوی شرکت شماست. حال هر چقدر که در طراحی لوگو و آرم شرکت خود، دقت به خرج داده و زیبایی و جذابیت به آن ببخشید، ست اداری حرفه ای تر و چشمگیرتری خواهید داشت.

اوراق و ست اداری:

ست اداری به دلیل خلاقیت و هماهنگی که در طرح آن وجود دارد، باعث ایجاد یک جلوه ی بصری ویژه در دید بیننده می شود که از اهمیت بالایی برخوردار است. خصوصیت بارز یک ست اداری، طرح مشترکی است که بر روی تمام صفحات آن چاپ می شود و یک مجموعه جالب، جذاب و پر مخاطب است. از این رو بایستی در طراحی و چاپ ست اداری به موارد مهمی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، توجه داشته باشید.

به ترکیب و هماهنگی رنگ ها دقت کنید:

رنگبندی مناسب یکی از مهمترین عناصر در گرافیک می باشد. رنگ‌ها انتقال دهنده‌ی احساس به مخاطب هستند، به همین دلیل یک طراح حرفه ای بایستی با توجه به نوع فعالیتی که قرار است برایش ست اداری طراحی کند، رنگ‌ها را انتخاب کند. جالب است بدانید: انتخاب رنگ بندی، باید بر اساس نوع کاغذ چاپی باشد. اصولا برای چاپ اوراق اداری از کاغذ تحریر و یا گلاسه استفاده می‌کنند که طراح باید این آیتم را هم در نظر داشته باشد. هماهنگی رنگبندی در هریک از اجزای ست اداری، نظیر سربرگ، کارت ویزیت، فولدر و پاکت باید به درستی اجرا شود تا از لحاظ زیبایی و جذابیت  نظر بیننده را به خود جلب کند.

نقش فونت و لوگوی مناسب در طراحی اوراق اداری:

زیبایی و منحصر به فرد بودن ست اداری قبلا از هر چیزی به لوگوی شرکت بستگی داشته و بعد از آن با نوع فونت و سایز فونت ارتباط تنگاتنگی دارد. خطوط مورد استفاده، کادرها و فونتی که در صفحات اوراق اداری به کار می رود، نقش مهمی را در دید بیننده خواهد گذاشت و زیبایی خاصی را به آن می‌بخشد. غالبا سایز فونت برای کارت ویزیت می تواند متناسب و فانتزی باشد، در حالیکه برای پاکت نامه و سربرگ بایستی تقریبا بزرگ و خوانا در نظر گرفته شود.

ویژگی های یک ست اداری زیبا :

ست اداری جهت انجام یکسری فعالیت‌های اداری  برای ارتباط با شرکت‌ها و سازمان‌ها به کار می رود، بنابراین داشتن یک طرح اختصاصی و منحصر به فرد می تواند در بالابردن رتبه‌ی شرکت شما نقش بسزایی ایفا کند. همچنین یک ست اداری شیک و استاندارد، انتقال دهنده‌ی پیام و اهداف شرکت شماست، از این رو بایستی مطابق با استانداردهای مرتبط با نوع فعالیت شما، طراحی شود.

 

 

 

ارسال سوالات و نظرات

نام(اجباری):

ایمیل(اجباری):

متن:

(در سریعترین زمان پاسخ داده خواهد شد)
دسته بندی موضوعات