فکس چیست و چه کاربردی دارد؟ | وبلاگ گیفت سازان


فکس چیست و چه کاربردی دارد؟

فکس چیست و چه کاربردی دارد؟

پیشرفت تکنولوژی و روند رو به رشد جوامع بشری، امروزه انجام هرکاری را آنقدر آسوده کرده است که با وجود فناوری‌هایی که با انها روبرو هستیم، دیگر دغدغه‌ای در ذهن بشر باقی نمی ماند.

 یکی از این اختراعات پرمخاطب، تلفن و فکس می باشد که با گذر زمان هنوز هم جایگاه ویژه‌ای به خودشان اختصاص داده اند.

امروزه فکس و یا فاکس یک دستگاه کاربردی و ضروری در هر اداره و یا سازمانی است که نقش مهمی در ارسال و دریافت تصویر یک مدرک دارد.

 دستگاه فکس و یا دورنگار، برای اولین بار در سال 1902 میلادی در المان اختراع شد و تاکنون مورد استقبال بی نظیر بشر قرار گرفته است.

در واقع فکس به شما این امکان را می‌دهد که در هر کجای جهان که باشید بتوانید ارسال و دریافت تصویر موردنظرتان را در کمتر از چند دقیقه انجام دهید.

 به طور کلی فکس به منظور ارسال و دریافت فکس توسط خطوط تلفن در هر سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی هایی که دستگاه فکس دارد!

فکس ویژگی‌های ممتاز و منحصر به فردی دارد، به عنوان مثال می توانید از طریق آن مدارک و اسناد و انواع نامه های مهم و ضروری را برای فرد دیگری در سرتاسر جهان ارسال کنید.

 در واقع کار دستگاه فکس به اینصورت است که تصویر، مدرک و نامه‌ی شما را به کدهایی تبدیل می کند که توسط خطوط شهری قابل ارسال باشند.

 

 

انواع دستگاه فکس

فکس دستگاهی است که در انواع کاربنی، لیرزی و حرارتی تولید و به بازار عرضه شده است که باید با توجه به اداره و یا شرکت خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

 اینکه از چه نوع فکسی خریداری کنید نیز بستگی به نیاز و انتظار شما از فکس دارد.

 به عنوان مثال اگر در سازمان و یا شرکت، افراد زیادی از فکس استفاده می کنند و نامه‌های ارسالی و دریافتی زیاد است، بهتر است از فکس لیزری خریداری کنید،

 ولی اگر نیازتان محدود است و تنها یک نفر از آن استفاده می‌کند، فکس کاربنی می‌تواند گزینه‌ی بهتری باشد.

 

 

ارسال سوالات و نظرات

نام(اجباری):

ایمیل(اجباری):

متن:

(در سریعترین زمان پاسخ داده خواهد شد)
دسته بندی موضوعات